Σελίδες

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017

ΑΝΕΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ '06 ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ!!

Μέ έπιβλητική έμφάνιση καί άνετη νίκη (0-4) στά πλαίσια τής 2ης άγωνιστικής τού πρωταθλήματος τής Α1 κατηγοριας Κορινθίας, ή Κόρινθος '06 πέρασε νικηφόρα άπό τό "καστρο" τού περσινού κυπελλούχου Κορινθίας Ήρακλή Ξυλ/τρου, κι έδειξε ότι θά είναι τό μεγάλο φαβορί γιά τήν κατάκτηση τού φετεινού τίτλου 2017-2018.
Παίζοντας έξοχο ποδόσφαιρο ή όμάδα τού Σταύρου Μπινιάρη.....

κατάφερε γρήγορα νά προηγηθει στό σκόρ μέ τόν Σάννα (8') ό όποιος σέ βαθειά διαγώνια μπαλιά συμπαίκτη του πρόλαβε τόν έξελθόντα Κουρούμαλη 'Ηλ καί έγραψε τό 0-1, σκόρ μέ τό όποίο τελείωσε τό ά' 45λεπτο.
Στήν έπανάληψη ή όμάδα τής Κορίνθου "ζευγάρωσε" τά τέρματά της (53') όταν σέ παράλληλη σέντρα πρός τό τέρμα τών γηπεδούχων ό άμυντικός Μαστρογιαννόπουλος στήν προσπάθεια του ν' άποκρούσει έστειλε τήν μπάλα στά δίκτυα τής όμάδας του 0-2! Σάν νά μήν έφθανε αύτή ή...ψυχρολουσία  γιά τόν γηπεδούχο, ή Κόρινθος '06 μέ τόν Τζανέτο (57') έκανε τό σκόρ 0-3! Τέλος τό τελικό σκόρ (0-4) πέτυχε μέ κεφαλιά ό Άράπογλου σέ ώραία σέντρα τού Λύγκου.
Ό γηπεδούχος Ήρακλής Ξυλ/τρου "πάλεψε" μόνο στά πρώτα 45' λεπτά, ένώ τό..."αύτογκόλ" τού έκοψε τίς όποιες διαθέσεις γιά άντίσταση...
Νά σημειωθεί ότι πριν τήν εναρξη τού άγώνα κρατήθηκε 1' λεπτού σιγή στήν μνήμη τού άδικοχαμένου προσφάτως ποδοσφαιριστή τής Λυκοποριάς Βλάσση Καρβελά!
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛ/ΥΤΟΥ: Κουρούμαλης Ήλ, Μαστρογιαννόπουλος, Μανώλης, Κουρούμαλης Γ, Σκούρας, Κουλάκης, Καλύβας, Παπαματθαιόπουλος, Σιώζος, Πιλιαφάς, Ένο.
Έπαιξαν έπίσης οί Καφαντάρης, Παληός, Άθανασούλης.
ΚΟΡΙΝΘΟΣ '06: Κόντης, Γκουριώτης, Φίλης, Μαγγίνας, Μαυρέλης, Άράπογλου Άργ, Σάννα, Χρυσαφίδης, Χατζησοφρωνίου, Λύγκος, Τζανέτος.
Έπαικαν έπίσης οί Βάσος, Χουσελάς, Βρενόζι.