Σελίδες

Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΥ !!

Δέν δυσκολεύτηκε ό Πανκαμαριακός, στό τοπικό ντέρμπι τού Ξυλοκάστρου όπου επιβλήθηκε 3-1 του Ηρακλή Ξυλ/στρου.Ήταν ένα ώραίο μάτς παρά τήν αίσθητή διαφορά δυναμικότητας άνάμεσα στούς δύο άντιπάλους άλλά  με τους γηπεδούχους τού Γηραιού να δείχνουν.......
πως τη νέα σεζόν θα είναι και πάλι άνταγωνιστική ομάδα στήν κατώτερη Α2 κατηγορία.
Οί τυπικά  φιλοξενούμενοι ήταν σέ γενική είκόνα καλύτεροι, άνοιξαν το σκορ  νωρίς (6') μέ γκολ του Χρόνη, για να πετύχει το 0-2 ο Ντε Λούκας, σχεδόν στήν έκπνοή τού α' μέρους (44') διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η ομάδα τού Ήρακλή  Ξυλ/στρου κατάφερε καί μείωσε στό(60') σε 1-2 μέ ένα ύπέροχο σέ έκτέλεση γκόλ τού νεαρού Καλύβα, μπαίνοντας και πάλι στη διεκδίκηση ένός θετικού αποτελέσματος. Όμως ή χαρά τών γηπεδούχων δέν κράτησε πολύ άφού στό 68' ύπέπεσαν σέ πέναλτυ ό Χρόνης, αυτή τη φορά με εύστοχη εκτέλεση πέτυχε τό 1-3 άλλά καί  τό 2οπροσωπικό του τέρμα.Καλή ή διαιτησία τού κ. Καλαρά!!
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: Θεοδωρόπουλος, Πιέτρι, Ζήσης, Κουρούμαλης Κ., Ξενόπουλος, Μιχόπουλος, Παναγουλόπουλος, Καλύβας, Σαρανταυγάς, Μποτώνης
Έπαιξαν και οι: Μπελεσιώτης, Σκαρπέτης, Κορδαλής
 ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ: Ποντικός, Καραγιάννης, Καφαντάρης, Κλουτσινιώτης, Τακουμάκης, Ντίαζ, Ενό, Παπαδημητρίου Ν., Τιάγκο, Ντε Λούκας, Χρόνης
 Έπαιξαν και οι: Τσιπάς, Πουλακίδας, Κόνδης