Σελίδες

Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Κέρδος ό βαθμός γιά τόν Άστέρα Δερβενίου

Αύτοκτόνησε η Κόρινθος 2006 μετά από το 1-1 με τον Αστέρα Δερβενίου μέσα στήν έδραν της στό συνοικισμό Κορίνθου,
καθώς ο ΑΟ Ζευγολατιού βρίσκεται πλέον στο +4.Τό παιχνίδι ήταν δυνατό σέ φάσεις, άλλά ή γηπεδούχος δέν μπόρεσε ν' άξιοποιήσει τίς εύκαιρίες της πού είχε στήν διάρκεια τού 90λέπτου, μέ άποτέλεσμαοί φιλοξενούμενοι τού Άστέρα νά έχουν τήν εύκαιρία νά φτάσουν στό γκόλ.Οί παίκτες τού Κουρούπη ξεκίνησαν καλύτερα στό πρ4ώτο 15λέπτο είχαν δύο-τρία καλά σουτ του Πεθαίνου, που δεν ανησύχησαν τόν τερματοφύλακα τής γηπεδούχου Ζιώγκα. Στή συνέχεια  οι παίκτες του Μπάμπη Πάτρα άνέβασαν τήν άπόδοσήν τους, με τον Αράπογλου να μην μπορεί να σκοράρει,καί τον Αμπαδιωτάκη να «σημαδεύει» το δοκάρι του Ρουμελιώτη, ενώ ένα σουτ του Ραμαντάν, έδιωξε ο Μπάκας πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.Στην επανάληψη, ο Αστέρας Δερβενίου άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ του Ταμπουράκη, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε την ασίστ με το τακουνάκι, του Πεθαίνου και νίκησε τον Ζιώγκα.Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, άλλά οι Παππάς, Αράπογλου δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Ρουμελιώτη, στο 74’ ο Αμπαδιωτάκης είχε νέο δοκάρι εξ επαφής, για να πετύχει τελικά το 1-1 στο 79’ με κοντινή προβολή, μετά από σέντρα σουτ του Αράπογλου.Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Κόρινθος '06 συνέχισε να πιέζει, μέ τόν Παπαδόπουλο νά έχει ένα εξαιρετικό σουτ, που απομάκρυνε ο Ρουμελιώτης. Τέλος ούτε ο Παππάς κατάφερε να σκοράρει, καί το 1-1 να μην αλλάζει, σκορπώντας απογοήτευση στίς τάξεις τών φιλάθλων τής  γηπεδούχου. Πολύ καλή ή διαιτησία τού Βασίλη Άστερή!
 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006: Ζιώγκας, Βουτσινάς, Φίλης, Νεντέλτσεφ (60’ Οικονόμου Κ.), Παππάς, Πετρόπουλος (83’ Τσουκαλάς), Καλλάς (52’ Παπαδόπουλος), Αμπαδιωτάκης, Αράπογλου, Χατζόπουλος, Ραμαντάν
 ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ: Ρουμελιώτης, Κουτρούλης, Μαστρογιαννόπουλος, Μετεβελής, Μπάκας, Βασιλάρης, Αντωνόπουλος Σ., Ταμπουράκης, Σιδέρης (76’ Καψαλάς), Πεθαίνος (87’ Μερκούρη), Σιώζος (54’ Τάφα)