Σελίδες

Σάββατο 7 Φεβρουαρίου 2015

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟ

Παίζοντας έξυπνα καί μέ βάση νά μήν δεχθεί γκόλ ό Πανκαμαριακός στό έκτός έδρας μάτς μέ τόν Πέλπα στό Κιάτο,
κατάφερε νά πάρει σπουδαία νίκη μέ 2-0, καί νά κάνει ένα άκόμη βήμα γιά τήν παραμονή του στήν κατηγορία!! Ό Πανκαμαριακός, εκμεταλλεύθηκε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν στό δεύτερο ήμίχρονο όπου καί πέτυχε τά δύο τέρματα τής νίκης του. Οι φιλοξενούμενοι πού προέρχονταν από έναν κουραστικό ημιτελικό με τον ΑΟ Ζευγολατιού, προτίμησαν να παίξουν συντηρητικά και με αντεπιθέσεις και στάθηκαν τελικά τυχεροί.Άντίθετα οί«ερυθρόλευκοι» ήταν αυτοί που ήταν πιο δραστήριοι στό α' μέρος όπου είχαν δύο καλές στιγμές με τον Κώστα Βελέντζα, ενώ οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Χριστοδουλόπουλου, είδαν τον Λακόβ να λέει εντυπωσιακά «όχι» σε σουτ του Ντε Λούκας, μέ άποτέλεσμα τό πρώτο 45λεπτο νά μένει στό..μηδέν! Στην επανάληψη, αν και οι γηπεδούχοι πάλι πατούσαν καλύτερα και είχαν ένα καλό σουτ του Δεδάκη που έδιωξε ο Φραντζής, ο Πανκαμαριακός άνοιξε το σκορ με τον Χρόνη, ο οποίος πλάσαρε τον Λακόβ μετά από όμορφη πάσα του Ντε Λούκας (0-1). Ό Πέλοπας βγήκε στήν άντεπίθεση καί έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, όταν ο Παπαβασιλείου αστόχησε σε πέναλτι,(άνατροπή Λίλιου) με τον Φραντζή να απομακρούει καί νά κρατάει τό μηδέν τής έστίας του!! Σάν νά μήν έφτανε ή άπώλεια τού πέναλτυ,καί ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν για το 1-1, οι παίκτες του Καμαρίου ήταν αυτοί που πέτυχαν το 0-2 με υπέροχο σουτ του Ντοντάη, με την μπάλα να «καρφώνεται» στό παράθυρο τής έστίας του άνήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα Λακόβ τού Πέλοπα Κιάτου, όπου έκανε τό τελικό 0-2!!
 ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ: Λακόβ, Βράκας, Βελέντζας Κ., Μυργιώτης Αθ., Σελλάς, Δεδάκης, Παπαβασιλείου, Μιχαλόπουλος, Πράττος, Μαζαράκης, Λίλιος
Έπαιξαν και οι: Παλογιαννίδης, Μακρής
 ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ: Φραντζής, Καραγιάννης, Καφαντάρης,Τουμπανάκης, Τακουμάκης, Κλουτσινιώτης, Σωτηρόπουλος, Ντε Λούκας, Χρόνης, Τσιπάς, Παπαδημητρίου
Έπαιξαν και οι: Δεσποτέλης, Ντοντάη, Ενό