Σελίδες

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΑ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ

Με ένα τέρμα του Τάσου Καρβούνη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, μια προσπάθεια που αιφνιδίασε τον Ρουμελιώτη,
η Κόρινθος πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Δερβενίου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Ψυχογιού.
Στό πρώτο μέρος τό παιχνίδι ήταν ίσοροπημένο, με τους φιλοξενούμενους να σπαταλούν την καλύτερή τους (27') όταν ο Σιώζος δεν μπόρεσε μέ σούτ να νικήσει τόν τερματοφύλακα τής Κορίνθου Διαμαντάρα.
Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 50’ η «Μπάρτσα» έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πεπονή (2η κίτρινη) και προσπάθησε περισσότερο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. Όμως τήν ίδια τύχη είχαν καί
οί φιλοξενούμενοι τού Άστέρα Δερβενίου άφού έμειναν και αυτοί με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πεθαίνου (2η κίτρινη), σε μια φάση που διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του ρέφερι της αναμέτρησης κ. Ψυχογιού, ενώ επίσης φωνάζουν για ορισμένες υποδείξεις οφσάιντ!!!
Στίς καθυστερήσεις καί συγκεκριμένα στό 94' ο Σιδέρης δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ, με τον Αστέρα Δερβενίου, να ζητά πέναλτι στη συγκεκριμένη φάση, λέγοντας πως ο επιθετικός της ομάδας έπεσε στο έδαφος, από τράβηγμα,άλλά με τον κ. Ψυχογιό να αφήνει το ματς να συνεχιστεί.Έτσι ότι δέν έκανε ό Άστέρας τό έκανε ή Κόρινθοςστό επόμενο λεπτό (95') όπου  ήρθε η λύτρωση για την ομάδα της Κορίνθου, με την μπάλα μετά από σέντρα σουτ του Καρβούνη, να «καρφώνεται» στα δίχτυα του Ρουμελιώτη, με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
 ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Διαμαντάρας, Μαυρέλης Γ., Καραβάς, Ταμπάκης Αν., Παππάς Γ., Ντερβίσι, Πεπονής, Δήμας, Μέτσκα, Καρβούνης, Αγγελής
Έπαιξαν και οι: Χρυσίνης, Αποστολόπουλος
 ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ: Ρουμελιώτης, Κουτρούλης, Λιθοξόου, Μετεβελής, Βασιλάρης, Μαστρογιαννόπουλος, Αντωνόπουλος (86’ Καψάλας), Αλούσι, Σιδέρης, Σιώζος, Πεθαίνος