Σελίδες

Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

ΕΝΤΙΠΩΣΙΑΚΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αστέρας Δερβενίου με 1-4 επί της Θύελλας Πετρίου, κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν απουσίες τεσσάρων βασικότατων ποδοσφαιριστών τους,
δέν τούς άφησαν περιθόρια γιά μία καλύτερη έμφάνιση.
Τό μάτς άρχισε καί οί  «κίτρινοι» είχαν την πρώτη καλή στιγμή στό 14', όταν ό τερματοφύλακας Ρουμελιώτης τού Άστέρα, έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Μανάβη, για να γίνει 1-0 στο 28’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανάβη, παράβαση που κέρδισε ο Χουσελάς από τον Βασιλάρη.
Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 35’ με τρομερό σουτ του Κρισάφη, για να φτάσουν κοντά και στο 1-2 πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά ο Παπαδημητρίου πλάσαρε άουτ.
Στο 53’ η ομάδα του Δερβενίου πήρε το προβάδισμα με κοντινό πλασέ του Κρισάφη, μετά από απόκρουση του Μαυροκορδόπουλου, σε σουτ του Πεθαίνου.ένώ πέντε λεπτά άργότερα 58'
  ο Νίκος Πεθαίνος με όμορφη ατομική ενέργεια σημείωσε το 1-3 και κάπου εκεί τελείωσε το ματς.
Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα κυρίως με τους Παπαδημητρίου και Πεθαίνο, για να διαμορφώσει το τελικό 1-4 ο Σιώζος (79’), δίνοντας και διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ: Μαυροκορδόπουλος, Λεκουσιώτης Η., Σχοινοχωρίτης, Πέζος (12’ λ.τρ. Χριστούλιας), Ταμπάκης Αν., Μανάβης, Ντερβίσι, Ραχανιώτης, Τζας, Μπρίνιας, Χουσελάς Π.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ: Ρουμελιώτης, Κουτρούλης, Μπάκας, Μετεβελής (λ.τρ. 49’ Πεθαίνος), Βασιλάρης (83’ Ψαρρός), Μαστρογιαννόπουλος, Αντωνόπουλος, Παπαδημητρίου, Σιώζος (79’  Τάφα), Κρισάφη, Λιθοξόου