Σελίδες

Τετάρτη 21 Ιανουαρίου 2015

"ΧΡΥΣΗ" ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ "4" ΓΙΑ ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ

Τήν πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κορινθίας πήρε ο ΑΟ Ζευγολατιό, μετά τη νίκη του έκτός έδρας μέ 1-0 επί της Ελλάς Βέλου.

Μόλις στο 7’, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκόλ που έκρινε τήν άναμέτρηση, όταν μετά από κόρνερ του Μπούκη μέ κεφαλιά ό Δημήτρης Βελέτζας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουρούμαλη.
Στη συνέχεια οι παίκτες της Ελλάς Βέλου προσπάθησαν νά φθάσουν στήν ίσοφάριση, χωρίς αποτέλεσμα, καθώς οι Κλαδάκης και Αράπι δεν μπόρεσαν νά άξιοποιήσουν τίς εύκαιρίες πού είχαν..
Στην επανάληψη, οί γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 1-1, αλλά ο Λέντερης (65’) έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ ο Μητσόπουλος στο 78’ έδιωξε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Κλαδάκη.
Στα τελευταία λεπτά ο ΑΟ Ζευγολατιού λίγο έληψε νά φθάσουν σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά οι Μπούκης και Γεώργαρης Ι., δεν τα κατάφεραν.
 ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ: Κουρούμαλης, Τάλιος (76’ Γιακούπι), Σάνι, Σούλι Α., Νάκος(84’ Σούλι Ν.), Ρούπας, Δελής(32’ Σαββίδης), Μαρτίνος, Λέντερης, Αράπι, Κλαδάκης
 ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Μητσόπουλος, Αυγέρης, Αντωνόπουλος Χ. (48’ Ραπουσάι), Σπυρόπουλος, Βελέντζας Δ., Παπαϊωάννου, Παινέσης, Καραϊνδρος Γ., Καραϊνδρος Δ. (51’ Γεώργαρης Ι.), Μπούκης, Αντωνόπουλος Π. (77’ Παληός)